Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Czy administrator tu pomoże?


Post: #1
Hejka! Długi okres mnie tutaj nie było. Ale mieliśmy włamanie w naszej spółce i z tego powodu było tyle zagmatwania, policja, zeznania itp. Ktoś się włamał do naszej bazy i wykradł wszystkie dane. Przecież to okropne! A co będzie jak ktoś sobie przykładowo na moje dane weźmie pożyczkę?! Ale na szczęście już podjęto działania w tej sprawie. W wyniku tego wydarzenia prezes poprosił mnie, abym znalazła skuteczne sposoby na ochronę danych osobowych firmy. Gdzieś w necie dowiedziałam się, że administrator bezpieczeństwa informacji to wspaniałe rozwiązanie, ale nie jestem na 100% do tego przekonana. Z tej racji piszę tutaj. Może Wy macie jakieś ciekawe rozwiązania? Bardzo ważna jest dla mnie każda pomoc.
Quote
Post: #2
Jest wiele ciekawych rozwiązań na zabezpieczenie przedsiębiorstwa przed włamaniem do baz komputerowych. Z resztą to jest wymóg dla każdej firmy, która przetwarza takie dane. Sam mam ochronę. I jestem zachwycony. Chociaż kiedyś nie wiedziałem, że coś takiego musi być w firmie, która przetwarza dane, ale to się zmieniło do momentu gdy ktoś próbował włamać się do naszej bazy danych. Zrozumiałem wtedy, że muszę ekspresowo odnaleźć skuteczne rozwiązanie. Z ratunkiem przyszedł mój przyjaciel, który dał mi ciekawą ulotkę z napisem ochrona danych osobowych. Tego dnia wiedziałem co powinienem zrobić. Od tamtej pory nasza baza danych osobowych jest profesjonalnie chroniona.
Quote
Post: #3
W każdej firmie, która przetwarza dane istotna jest skuteczna ochrona danych osobowych. Moje przedsiębiorstwo taką ma i ja nie potrzebuję dodatkowych wskazówek. Dlatego musicie radzić sobie sami. Nic tu dla mnie. Pa!
Quote
Post: #4
Nuda, nuda, nuda! Ostatnio tutaj nic się nie dzieje. Myślałam, że po tak długim dniu troszkę zrelaksuję się, ale jednak myliłam się. Nie każdy zna się na dobrych metodach zabezpieczenia danych osobowych. Słyszałam kiedyś o administratorze danych osobowych, ale nie interesujący temat. Mam lepsze tematy do dyskusji.
Quote
Post: #5
W każdej firmie, która przetwarza dane powinny istnieć dobre zabezpieczenia. Ja takie mam. Mi proponowali ciekawe rozwiązanie na zabezpieczenie danych jak przykładowo audyt ochrony danych osobowych. Dlaczego by nie? Jednak nie mam siły już na takie tematy. U mnie w spółce istnieją takie zabezpieczenia. Więc nic tu po mnie. Spadam. Ciao!
Quote
Post: #6
Odnaleźć skuteczne pomysły na zabezpieczenie danych osobowych to teraz nie problem. Posiadam firmę, która przetwarza dane osobowe i wiem jak bardzo ważna jest ich ochrona. Z tej racji ja poza zabezpieczeniem ich postawiłem także na audyt ochrony danych osobowych, który umożliwia mi analizę ochrony, sprawdzanie ważnych dokumentów itp. Dzięki takim sposobom mam pewność, że moja baza danych jest świetnie zabezpieczona. Dla mnie to ma znaczenie, bo nie chciałbym, by mnie spotkała taka sytuacja jak kolesia z Małopolski, który nie zabezpieczał swoich danych osobowych i skradziono je. Później wielokrotnie się słyszało, że ktoś wykorzystał dane osób do wzięcia pożyczki czy też innych rzeczy. Ja na szczęście jestem chroniony.
Quote
Post: #7
Znaleźć odpowiednie rozwiązania na zabezpieczenie danych to nie kłopot. W każdym miejscu o tym mówią jak istotne są właściwe zabezpieczenia baz firmowych itp. Posiadam firmę, w której przetwarzane są dane osobowe i nie wyobrażam sobie, żeby ktoś wykradł mi te pliki. Ale niestety niektórzy tak nie uważają, jak chociażby mojej znajomej facet też miał firmę w której przetwarzano dane, ale w żaden sposób ich nie zabezpieczał. No i doszło do kradzieży. Wykradziono wszystkie dane z bazy firmowej. A mówiłem, że odpowiednie zabezpieczenie i będzie dobrze. Proszę, ja postawiłem na administratora danych osobowych, który czuwa nad moimi danymi osobowymi w siedzibie firmy. Nie dość, że mam właściwą ochronę u siebie w spółce to jeszcze poza nią nasze dane są zabezpieczane.
Quote
Post: #8
No, no, no! Z tego co tu widzę to chyba temat skutecznych rozwiązań został wyczerpany maksymalnie. Jestem pozytywnie zdziwiony. Odpowiednia ochrona danych czy wykwalifikowany administrator administrator bezpieczeństwa informacji to bardzo interesujące rozwiązanie. Któż to wie, może sam skorzystam z niego. : )
Quote
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-30-2013 12:00 AM przez Hippie.)
Post: #9
Skutecznych pomysłów na ochronę danych osobowych jest wiele. Ja odnalazłem takie rozwiązanie. Szukając firm, które polecają rozwiązania na zabezpieczenie baz firmowych przypadkiem trafiłem na witrynę internetową Ochrona danych osobowych Agami. Doszedłem do wniosku, że wejdę tam. To była świetna decyzja. Okazało się, że jest to firma AGAMI, która poleca dobrej klasy zabezpieczenia danych osobowych po korzystnej cenie. Co tutaj gadać. Wszyscy, którzy wyszukują dobrej ochrony bazy danych, winni skorzystać z oferty tego przedsiębiorstwa. Polecam gorąco! : )
Quote


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości